Home DigiSeznam ALBI TUŽKA

Elektronická Albi tužka a knihy z edice Kouzelné čtení dokážou dětem zábavnou formu zprostředkovat zajímavé a užitečné informace. Jde o unikátní výukový systém, který propojuje zábavu a vzdělávání.

Tužka funguje jako čtečka speciálního kódu (OID). Tento kód ve formě téměř neviditelných teček je umístěn na stránkách knih. Špičku elektronické tužky tvoří dvě infračervené LED diody a obrazový snímač. Stačí se tak dotknout obrázku nebo textu v knize a z tužky se ozve hudba, mluvené slovo či jiný zvuk, který je uložen na SD kartě uvnitř pera. Práce s tužkou je tak jednoduchá a intuitivní.

Kouzelné čtení je určeno dětem v předškolním věku, které se učí poznávat barvy, čísla, písmena nebo si chtějí přehrát určitou pohádku. Albi tužku lze využít i u dětí na základní škole. Záleží jen na tom, jakou knihu zvolíme. Na výběr máme např. Atlas světa, Lidské tělo či knihy z historie, výuky cizích jazyků a mnoho dalšího.

Díky široké nabídce knih z edice Kouzelné čtení si můžeme přehrávat reálné zvuky, písničky nebo pohádky v podání známých osobností jako jsou Otakar Brousek mladší, Jiří Lábus, Tereza Bebarová nebo Matouš Ruml. Knihy obsahují i vědomostní či postřehové hry a díky tomu si všechny získané dovednosti lze procvičovat.

Pro správné fungování je potřeba tužku po zapnutí spárovat s příslušnou knihou nebo hrou. To provedeme přiložením tužky k ikoně pro zapnutí. Následně se v tužce spustí soubor odpovídající dané knize, který obsahuje jednotlivé zvukové stopy, namluvené texty či kvízy.

Tento soubor si Albi tužka pamatuje i po jejím vypnutí a opětovném zapnutí. Proto se může stát, že zařízení začne přehrávat texty pro jinou knížku, než kterou právě používáme. Vždy je tedy nutné při změně knížky nebo hry použít novou ikonu pro zapnutí. Při opětovném dotyku zapínacího tlačítka vám tužka vysvětlí smysl dalších ikon, které se v knize objevují.

Výhodou tedy je, že nepotřebujeme pro každou knihu novou elektronickou tužku, ale stačí nám jedno zařízení. S nákupem nové knihy, hry či puzzlu stačí navštívit web www.kouzelnecteni.cz a požadovaný audio soubor si stáhnout do počítače. K němu za pomocí USB kabelu připojíme naše zařízení a soubor přeneseme do příslušného adresáře.

Albi tužka disponuje i mikrofonem. Díky speciálním samolepícím štítkům tak do ní můžeme nahrávat vlastní soubory ve formátu .MP3 a používat ji tak i jako diktafon.

Součástí základní sady je 16 GB paměťová karta, nabíjecí adaptér a USB kabel, Průvodce Kouzelným čtením, audio blok a speciální samolepky. Výdrž tužky na jedno nabití je při plném provozu 8-10 hodin.