Ne každý má k dispozici webovou kameru a pokud ji potřebujeme mít k dispozici ihned, můžeme narazit na problém - velká část e-shopů s webkamerami je vyprodaná a na kvalitnější webkameru je třeba počkat třeba i několik týdnů. K tomu, abychom mohli realizovat videokonference a videochaty, však samostatnou webkameru nepotřebujeme, s použitím vhodného software můžeme ve funkční webkameru přeměnit třeba náš mobilní telefon. 

Jednoduchý způsob, jak z mobilního telefonu vytvořit funkční webkameru, představuje např. nástroj iVCam. iVCam je jednoduchá aplikace, kterou nainstalujete do svého mobilního telefonu a zároveň do svého počítače. Pozor - počítač a mobilní telefon musí být připojeny do stejné wifi, aby bylo možné mobilní telefon s počítačem propojit. 

Aplikace iVCam nám v počítači vytvoří virtuální webkameru s názvem e2eSoft iVCam, kterou můžeme využívat ve všech běžných komunikačních programech, od Google Hangout a Meet, MS Teams, Zooms, Jitsi, Skype apod. Po spuštění iVCam na počítači poté stačí stejnou aplikaci spustit na mobilním telefonu - mobilní telefon se propojí s počítačem a z mobilního telefonu se stane vzdálená webkamera. iVCam je zdarma - pokud tedy přežijete pravidelné bombardování reklamou, která však na videokonferování nemá vliv.

webkameruzmobilu

Pro Digidoupě
Kamil Kopecký