Home DigiSeznam ROBOTICKÁ RAMENA
Dalšími nástroji, které umožňují dětem objevovat tajuplný svět robotiky, jsou manipulační robotická ramena. Tato ramena se běžně využívají v reálných automatizovaných provozech, jejich zmenšené modely jsou pak vynikajícími programovatelnými pomůckami do výuky. V našem digidoupěti pracujeme především s jednoduchým kreslícím ramenem Line-US a pokročilými programovatelnými robotickými rameny uARM.

LINE-US
Line-Us je původně startupový projekt, v rámci kterého vzniklo jednoduché robotické rameno určené především ke kreslení. Rameno je velmi jednoduché, snadno propojitelné s mobilním telefonem či tabletem. Ovládá se prostřednictvím mobilní aplikace (ne vždy intuitivní, ale funkční). Cokoli, co v rámci aplikace napíšete či nakreslíte, rameno poté pomocí fixu či tužky nakreslí na papír.uARM
Dalšími rameny, se kterými v laboratoři pracujeme, jsou ramena uARM. Ta umožňují velké množství činností - od manipulace s předměty pomocí "klepet" a "přísavek", přes kresbu, vypalování pomocí laseru a dokonce 3D tisk. Ramena se dají snadno programovat pomocí vizuální programovacích jazyků - prostřednictvím přiložené aplikace získáte podobné prostředí, jako je např. Scratch, Ozoblockly a obdobné jazyky. Robotická ramena jsou vynikajícím pomůckami, protože simulují skutečně reálné činnosti, které v rámci automatizovaných provozů skutečně provádějí.